• info@kmyapi.com

ÇATI EKSPERTİZ

ÇATINIZA NE KADAR GÜVENİYORSUNUZ?

Çatılar yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer etkenlerden (sıcak, soğuk, rüzgâr) korur. Çatılar taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Çatı tamiri işlemlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli, eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile değiştirilmelidir. Taşıyıcı kısım malzemeye (ahşap, çelik, betonarme) çatı eğimi, kaplama malzemelerinin cinsine, ağırlığına ve yüke bağlıdır.

Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp içerisinde %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz arttırdığı gibi hem biyolojik konforu olumsuz etkilemekte hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız olarak atmosfer, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar için son derece önemli olan çatıların bakım ve tamiri için gereken hassasiyet gösterildiği takdirde, çatı sistemlerinden maksimum verim alınabilmektedir.

GELİN BİRLİKTE ÇATINIZI TEST EDELİM

Satın alacağınız bir konut, villa, iş merkezi gibi yapacağınız yatırımların arasında çatı çok önemlidir. Taşınmadan önce sayfamızdaki Çatı Ekspertiz Talep Formunu istekleriniz doğrultusunda doldurup göndermelisiniz. Uzman teknik ekibimiz doldurduğunuz istek formuna göre teklif sunmaktadır. Teklif onaylandıktan sonra belirli gün ve zaman diliminde randevulaşarak, eylem yerine geliyor. Öncelikle güvenlik önlemlerini aldıktan sonra keşif için çatıya güvenli ve dikkatlice çıkıyoruz.

ÇATI KAPLAMA DETAYLARI

Çatı kaplama malzemelerini kontrol ediyoruz. Çatıda yağmur suyu, gizli dere, asma dere, su iniş hazne ve süzgeçleri kontrol ediyoruz. Baca dipleri, asansör kule duvar dipleri yalıtımlarını kontrol ediyoruz. Çatı kaplama malzemelerinin altında ısı ve su yalıtımı olup olmadığını, ısı yalıtım değerlerinin yeterli nitelikte olup olmadığına bakıyoruz.

ÇATI KONSTRÜKSİYON

Çatı konstrüksiyonlarında ahşap oturtma çatı ve çelik konstrüksiyon projelerini inceliyoruz. Eğer projeniz yoksa mevcut konstrüksiyonların statik olarak, kar yükü, rüzgâr yükü ve kaplama malzeme yüklerini taşıyıp taşıyamayacağına dair çalışmalar yapıp sizlere bildiriyoruz. İnceleme rapor sonucunda ön görülen yetersiz ve yapılması şart olan imalatlar için firmamızdan veya başka firmalardan teklif alabilme seçeneğiniz vardır.

HİZMET ÖDEME KOŞULLARI

Belirtmiş olduğumuz hizmetler için gelmeden önce fiyat çalışmamızı bildiriyor, fiyat konusunda anlaşma sağlanırsa hizmet sözleşmesi imzalandıktan sonra süreç başlamış oluyor.

TÜRKİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE HİZMET VERME İMKANIMIZ VARDIR.